Yılın Türk Müziği TV ve Radyo Programı

Müzik Yolcusu “Serkan Çağrı” TRT Müzik
Klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın hazırlayıp sunduğu “Müzik Yolcusu” Anadolu ve Trakya topraklarında adım adım müziğin izini sürüyor. Her hafta farklı bir coğrafyada o bölgenin müzisyenlerine konuk olan “Müzik Yolcusu” ekibi, doğal ve tarihi mekânlarda müzik kültürümüzün nadide ezgilerini ustaları aracılığıyla ekranlara taşıyor. Zaman zaman Serkan Çağrı’nın da klarnetiyle eşlik ettiği performanslarla müzik kültürümüzün ana damarlarına ulaşıp, geçmişteki ve bugünkü değerlerimizi geleceğe taşıyan arşivlik bir program.
Şarkılar Seni Söyler “A. Özhan-Ö. Tuğrul İnançer” TRT Müzik
TRT Müzik Kanalı’nın son dönem önemli yapımları arasında gösterilen, Ahmet Özhan ve Ömer Tuğrul İnançer’in sohbetiyle renklenen programda Türk Müziği’nin birbirinden kıymetli örnekleri icrâ edilmektedir.
Arşivden Mikrafona “Radyo” TRT Nağme
Berrin Şener ve Zeynur Demirbilek yapımcılığında “Arşivden Mikrafona” programında geçmişten günümüze Klâsik Türk Müziği’ne yön veren, iz bırakan ses saz sanatçıları bestekâr ve güfte şairlerinin tanıtıldığı programda usta yorumcuların icrâlarına yer verilmektedir.
Saz ve Söz Meclisi - Fikret Karakaya TRT Nağme
Fikret Karakaya ve Asuman A. Görgün, geçmişten günümüze unutulmaya yüz tutmuş Türk Musikîsi formlarını sizlerle buluşturuyor. Arşiv kayıtlarının ve bu noktadan hareketle arşiv niteliğinde eserlerin icrâ edildiği programın internet ortamında pek çok videosu bulunmaktadır. Bir başarı kriteri olarak karşımıza çıkan bu detay programın ne kadar önemli bir hizmet verdiğini ispat etmektedir.