Yılın Türk Müziği Prodüksiyonu

Maragalı Abdülkâdir / Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Türk Müziği Topluluğu Yayınları
“Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Tarihi Türk Müziği Topluluğu” yayını olarak karşımıza çıkan prodüksiyon İhsan Özer’in sanat yönetmenliğinde yapılmıştır. Klâsik Türk Müziği’nin en önemli bestecilerinden olan Abdülkadir Merâgi’nin eserlerinin icrâ edildiği albüm tam manasıyla bir arşiv niteliğindedir.
XVI. Yüzyıl Türk Mûsikîsi / Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Tarihi Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu Yayını
Bir 16. Yüzyıl dâhisi olarak karşımıza çıkan Matrakçı Nasuh’un ve döneminin anlatıldığı prestij kitabın CD’si, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu tarafından yapılmıştır. Dönemin en önemli bestecilerinden Gazi Giray Han ve Ali Ufkî’nin eserlerinden oluşan prodüksiyon arşiv niteliği taşımaktadır.
İstanbul Kemençesi-MT&T
İstanbul Kemençesi sazının dünyadaki en önemli icrâcılarından biri olarak kabul edilen Derya Türkan, kendi bestelerinin yanı sıra Osmanlı Müziği'nin değerli bestekârlarının eserlerinden oluşan ve enstrüman ile aynı adı taşıyan İSTANBUL KEMENÇESİ albümünü dinleyicileriyle buluşturuyor. Derya Türkan’ın son solo albümü olan İstanbul Kemençesi, Peşrev’den Saz Semâîsi’ne Zeybek’ten Taksim’e kadar pek çok enstrümental formu kemençenin sadâsından dinleyenlerine sunmaktadır.